Originální dárek k biřmování a nápady na dárky k biřmování

"Slavnost, se kterou křesťané přijímají Seslání Ducha Svatého": význam slova a původ svátosti biřmování, nám samo o sobě říká, že je to významný krok v našem životě, stejně jako křtiny a eucharistie.

Svátost biřmování je další ze tří iniciačních svátostí a uvádí mladého člověka do křestanského života. Nad výběrem dárku k biřmování je tedy třeba se zamyslet, zda se rozhodnout například pro upomínkový předmět s náboženskou tématikou nebo něco originálního pro potěšení či něco praktického pro každodenní užívání.

Je mnoho nápadů na dárek k biřmování, ale je třeba také uvážit, jakou peněžní částku můžeme investovat. Originální dárky najdeme v každé cenové kategorii. Před výběrem se můžeme také poradit s rodiči nebo s blízkými, zvláště chceme-li darovat něco cenného a nebo abychom nekoupili něco banálního nebo to, co již dotyčný má.

dárek k biřmování

První boty byly zhotovovány v pravěku ze zvířecí kůže nebo ze dřeva. Ve středověku lidé nosili boty ze dřeva, z kůže a nebo jen z hadrů, které ovinovali kolem nohy. S příchodem industrializace jsou boty vyráběny v továrnách a dnes si je může dovolit každý z nás.

 

Nápadů na dárek k biřmování najdeme mnohem více, neboť se nejedná o běžnou oslavu narozenin nebo jmenin. Křest, biřmování a přijímání, jsou základní svátostí. Každá svátost je viditelným znamením neviditelné milosti Boží.

Při této vyjímečné příležitosti jsou vhodné i stejně tak cenné a vyjímečné dárky, samozřejmě s ohledem na vkus a zvyky chlapce nebo dívky. Pokud si nevíme rady, originálním dárkem k biřmování v tomto věku může být i 3D fotografie, zachycující různé momenty z dětství až do dospívání na něž se pojí zvlášť hezké vzpomínky.

 

Zajímavé a přitažlivé jsou i různé snímky se zaměřením na záliby a preference jako třeba motorky, auta nebo roztomilé kočičky, štěňátka atd. Svátost biřmování se přijímá nejčastěji ve věku od 14 do 18 let a svědčí o křestanské dospělosti.

Dárek k biřmování vybraný podle vašich představ a darovaný od srdce, bez ohledu na jeho cenu, udělá radost a bude stálou vzpomínkou na tento vyjímečný den a  křesťanskou výchovu.