Nápad na dárek k přijímání pro děti k prvnímu přijímání

Pro vaše vnoučata, synovce, neteře, děti vašich přátel a kolegů, nadešel okamžik k přijetí svátosti eucharistie. Jste pozvaní na oslavu  k této příležitosti a vrtá vám hlavou otázka: "dárek k prvnímu přijímání"!

Je to tvrdý oříšek jak se rozhodnout pro správný dárek k přijímání. Co vybrat, aby to nebyla obvyklá, formální drobnost, koupená bez fantazie. Prstýnky, řetízky, náramky, různé přívěsky, jsou první, které nám přijdou na mysl, ale zároveň jsou náročné na vkus při výběru i v ceně.

Jedná-li se o dárek k přijímání pro holčičku, může se stát, že koupíme něco podobného co již má nebo co ve svém útlém věku nemůže ani ocenit. Jde-li o chlapce, s takovým nápadem na dárek k prvnímu přijímání, je to ještě náročnější, nebot´ ve svých devíti letech, například řetízek, je pro něj poměrně banální.

Koloběžka Razor Scooter

Skládací koloběžka Razor A5 Lux Scooter pro děti od 8 let, díky silné hliníkové konstrukci uveze jezdce až do 100 kg, pohodlná do města a do přírody.

Pokračuj ve čtení

dárek k přijímání

Xbox360 představuje významný krok vpřed, silné zážitky s hrami a zábavu na vysoké úrovni. Spojení potence hardwaru, softwaru a služeb, Xbox 360 dovolí prožít vzrušující pocity, neuvěřitelné a realistické prožitky s nekonečnými možnostmi, v nichž představivost nezná mezí.

 

K prvnímu svatému přijímání nápad na dárek by měl být originální a vyjímečný. Předmět, který ocení rodiče a obdarované dítě z něj má opravdovou radost, užitek a potěšení.

Exkluzivní dárek, stejně jako příležitost 1. svatého přijímání, patří mezi iniciační svátosti, kdy chlapec nebo děvčátko vstupují do křesťanské církve. Je vhodné, aby dárky k přijímání nebyly jen formálním upomínkovým předmětem na tento vyjímečný den, ale aby doprovázely dítě v každodenním životě.

 

Dárky k 1. svatému přijímání vybíráme s ohledem i na naše finanční možnosti. Je problematické vybrat podle našeho vkusu a koupit tradiční přívěsek nebo náramek, za který utratíme spoustu peněz a pak zůstane odložen mezi šperky.

Riskujeme, že naše snaha nebude ani dostatečně oceněna nebo dokonce zbytečná. Ideální nápad na dárek k prvnímu sv. přijímání je třeba vidět i z pohledu dítěte v tomto věku.

Rozhodně je vhodnější zvolit věc, kterou může používat hned, je určena pro děvčátko nebo chlapce, k jejich osobním zálibám, koníčkům a vkusu. Je třeba skloubit kvalitu, odpovídající ceně a žádanému účelu.