Jak to udělat, aby se z fotografie stal originální dárek

Je jisté, že darovat fotografii u příležitosti oslav významného výročí, narozenin, svátku je celkem jistý úspěch, každému z nás se líbí připomenout si občas některé nezapomenutelné chvilky, které nám dokáží vrátit dobrou náladu v každodenním stresu.

A pokud je oslavenec osoba, která se ráda obklopí vzpomínkami a víme, že jí náš fotodárek vždy udělal radost, je ale třeba přijít s nějakou novinkou, s novým nápadem.

O to víc platí tohle pravidlo pro ty, kdo mají co dělat s fotografiemi i profesionálně anebo mají fotografování jako koníčka. Tady už nestačí přijít s obvyklou podobiznou v rámečku.

Kocour Silvestr

Sympatický kocourek Silvestr a bystrý žlutý kanárek Tweety, letní atraktivní figurka waterglobe, legrační scénka z kresleného seriálu Looney Tunes.

Pokračuj ve čtení

fotodárky

Podnikový dárek, kde bylo jako motiv zvoleno podnikové logo a protože tato firma pracuje v oboru životníh prostředí je ve skrytém zobrazení zakomponován strom.

 

Dále je tu fakt, že pokud mají být fotky jako dárek něčím, co skutečně dokáže dojmout a potěšit, těžko ji můžeme zadat profesionálnímu fotografovi. Bude sice technicky dokonalá, ale bez emocí a prázdná.

Takže pokud náš dárek k narozeninám, k promoci či jiné příležitosti má splnit svůj účel a překvapit i dojmout, musíme si s tím trochu víc lámat hlavu. Nejvítanější témata na které se při fotografování všichni zaměřujeme jsou krajinky, zvířata, něžné momenty anebo historické památky.

Jak to ale udělat, aby se fotografie stala něčím skutečně jedinečným , třeba zkusit dát ji do pohybu anebo se zaměřit na něco, co je našemu oslavenci blízké a co zná jen úzký okruh lidí kteří jej velmi dobře znají, to je dobrý tip na fotodárek .

Samozřejmě se při výběru tématu pro naše foto dárky, zaměříme na situace ze života obdarované osoby, fotky, kde je v kruhu rodiny, s kamarády anebo ve dvou s přítelem, ale také jen se svým čtyřnohým miláčkem.

Taková fotografie dovede vyvolat více emocí než profesionálně zhotovený, ale nic neříkající portrét, který většinou skončí vyhozením při prvním generálním úklidu!

 

Naše nápady na fotografii jako dárek jsou zcela jistě dobrým výchozím bodem pro zamýšlené účely, někdy je tu ale problém, že fotky našeho oslavence nemůžeme tak lehko sehnat, třeba pokud chceme obdarovat kolegu z práce anebo nejsme s jeho rodinou v tak úzkém styku abychom si troufli o ně požádat příbuzné.

Zkrátka a dobře , pokud má být náš použít fotky jako dárek něčím skutečně jedinečným, chce náš nápad něco navíc, to co dokáže z tuctové fotografie udělat něco jedinečného tak jako to dokáže poslední novinka ve světě fotografií, trojrozměrné zobrazení !

Postava na obrázku dokáže ožít poté, co byla přeměněna na ikonky, kterým se říká Sirds a 3D zobrazení se pak díky speciálnímu procesu zpracování a vytištění stane skutečně něčím nevídaným. Až oslavenec uvidí svoji tvář s originálním optickým efektem bude to pro něj náš fotodárek určitě překvapením, které skutečně nečekal!