Windows 8, první verze optimalizovaná pro dotykové ovládání

Lidé tráví u počítače stále více času, jak v zaměstnání, ve škole, tak i doma. Zájem o internet neustále přibývá, ve všech věkových skupinách. Počítač se stal nenahraditelným pomocníkem.

Užíváme ho při placení účtů, zajišt'ování rezervací a vyhledávání různých informací. Počítač je také zdrojem zábavy, umožnuje hrát hry, chatovat, komunikovat prostřednictvím e-mailů, sledovat filmy, nakupovat, atd.. Technologie jde stále kupředu.

Mezi originální vánoční dárky patří Windows 8. Máte počítač s dotykovou obrazovkou nebo bez ní? Na tom nezáleží. Windows 8 i nové uživatelské prostředí se dá ovládat myší, klávesnicí, touchpadem i dotyky na obrazovce, bez potíží. Můžeme říct, že je to skutečně první verze optimalizovaná pro dotykové ovládání.

windows-8

Stáhnout si aktualizaci je jednoduché. Každá nová verze Windows je vždy velká změna. Tentokrát místo pracovní plochy s několika ikonami vás přivítá obrazovka Start s tzv. živými barevnými dlaždicemi.

Dlaždice si můžete různě přesouvat, vypnout jejich animace a umíst'ovat je do skupin, které si můžete pojmenovat a nastavit, co se bude zobrazovat a co ne: nové e-maily, zprávy z Facebooku, Twitteru, čas, datum, svátky, úkoly na nejbližší den, počasí, fotografie, nové články na internetu apod., aniž byste museli něco otevírat.

Operační systém Windows 8 je ve dvou verzích – Windows 8 a Windows 8 Pro. Je velmi rychlý, načtený a připravený k práci během pár sekund. Jedná se o novou úvodní obrazovku Start, která uživatelům umožnuje na jedno kliknutí přistoupit ke všem aplikacím, kontaktům a obsahu, který potřebují.

Lze snadno hledat informace přímo tam, kde se nacházejí a nemusíte používat internetový vyhledávač. Novinkou jsou tzv. kontrakty mezi aplikacemi. Ty umožnují rozšiřovat funkcionalitu jedné aplikace pomocí aplikací dalších.

Současně přináší novou verzi internetového prohlížeče Internet Explorer 10, který je optimalizován pro ovládání dotykem a pro použití cloudových služeb, které nabízí služba SkyDrive.

Uživatelé, kteří chtějí používat více jazykových rozhraní, uvítají možnost doinstalovat si libovolný jazykový balíček. Je zde tedy spousta nových nabídek. Funkcí má opravdu mnoho. Po zapnutí PC jste okamžitě informováni o všem co potřebujete.

Zakoupit online

Vrať se na vánoční dárky